Uniwersytet Gdański

Prof. Małgorzata Lipowska, Uniwersytet Gdańskiński

prof. Małgorzata Lipowska

Specjalista psychologii klinicznej, psychoterapeuta dzieci i młodzieży i logopeda, profesor uczelni w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Gdańskiego. Kierownik studiów podyplomowych "Wczesne wspomaganie oraz edukacja i terapia dzieci i młodzieży z zaburzeniami rozwoju" oraz "Stosowana Analiza Zachowania: terapia spektrum zaburzeń autystycznych", Start for Ph.D. in Social Sciences na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego. Konsultant Wojewódzki Wojewody Pomorskiego ds. Psychologii Klinicznej, Członek Komisji Etyki Certyfikatu Analityka Zachowania.

Autorka monografii Profil rozwoju kompetencji fonologicznej dzieci w wieku przedszkolnym (Kraków, 2001) oraz Dysleksja i ADHD – współwystępujące zaburzenia rozwoju. Neuropsychologiczna analiza deficytów pamięci (Warszawa, 2011) a także ponad 120 prac naukowych z zakresu psychologii klinicznej dziecka, psychologii i neuropsychologii rozwoju oraz psychologii cielesności. Kierownik i badacz w ramach szeregu projektów naukowych. Zastępca redaktora naczelnego czasopisma Health Psychology Report, członek rad naukowych czasopism Acta Neuropsychologica i Current Issues in Personality Psychology.

Jest członkiem European Society of Developmental Psychology, Polskiego Towarzystwa Dysleksji, Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz aktywnie działa w Zarządzie Głównym Polskiego Towarzystwa Neuropsychologicznego.