Szkolenie z wczesnego rozpoznawania autyzmu

„Badania przesiewowe dla dzieci w wieku dwóch lat pod kątem występowania zaburzenia ze spektrum autyzmu”

Możliwie najwcześniejsze rozpoznanie zaburzenia ze spektrum autyzmu jest warunkiem rozpoczęcia i zwiększenia skuteczności terapii, której celem jest rozwijanie zachowań deficytowych u dzieci. Prowadzone na przestrzeni wielu lat badania naukowe jednoznacznie pokazują, że pełen sukces gwarantują tylko takie oddziaływania terapeutyczne, które zostały podjęte przed ukończeniem przez dziecko 4 roku życia. Jednymi z pierwszych osób, oprócz rodziców, które mogą rozpoznać zachowania wskazujące na autyzm są lekarze. Dlatego Instytut Wspomagania Rozwoju Dziecka prowadzi specjalne szkolenia dla lekarzy.

Co zyskasz dzięki szkoleniu?

1. Poznasz cechy charakterystyczne dla zaburzenia ze spektrum autyzmu.
2. Dowiesz się o najnowszych zmianach w diagnozowaniu autyzmu.
3. Zapoznasz się arkuszem do obserwacji w kierunku zaburzenia ze spektrum autyzmu.
4. Nauczysz się wykorzystywać arkusz obserwacji np. do bilansu dwulatka.
5. Otrzymasz zaświadczenie o ukończeniu szkolenia od Fundacji Instutut Wspomagania Rozwoju Dziecka.
6. Otrzymasz materiały szkoleniowe i informację jak szukać rzetelnej wiedzy dotyczącej autyzmu.

do kogoDla kogo?

• dla pediatrów, lekarzy rodzinnych lub lekarzy innych specjalizacji chcących pogłębić wiedzę w zakresie autyzmu i jego diagnozy

stacjoForma szkoleń:

• online lub na żywo.

e szkolenie gwna warsztat Terminy szkolenia:

• do ustalenia, dogodne dla osób zapisanych na szkolenia.

dataCzas trwania szkolenia:

• szkolenia przewidziane jest na180 minut.

infoKoszt szkolenia:

• 350 zł od osoby.
  • w przypadku grup powyżej 10 osób prosimy o kontakt indywidualny.

od cerŚwiadectwa uczestnictwa:

• każdy uczestnik otrzymuje zaświadczenie - wzór powyżej.

e szkolenie warsztat Sposób zgłoszenia na szkolenie: