Uniwerystet Yale, USA

Prof. Katarzyna Chawarska, Uniwersytet Yale, USA

chawarska500

Profesor psychiatrii dziecięcej, pediatrii oraz statystyki i nauki opartej na danych w Wyższej Szkole Medycznej Uniwersytetu Yale, a ponadto Dyrektorem Yale Social and Affective Neurodevelopment Program, czyli programu dot. społecznego i afektywnego rozwoju układu nerwowego w Centrum Badań nad Dzieckiem w tejże instytucji. Obszar jej zainteresowań naukowych to autyzm i inne zaburzenia neurorozwojowe.

Zajmowała się m.in. badaniem nad wskaźnikami uwagi w autyzmie na etapie zwiastunowym i wczesnych oznak zaburzenia, a ponadto badała rozwój emocjonalny niemowląt i małych dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu (ASD) i jego rolę w kształtowaniu złożonych fenotypów w ASD.

Jest Dyrektorem Autism Center of Excellence Program w Yale, fundowanego przez NIH – National Institutes of Health. [brak fragmentu tłumaczenia] Kieruje Toddler Developmental Disabilities Clinic, czyli interdyscyplinarną kliniką zaburzeń rozwoju niemowląt, specjalizującą się we wczesnej diagnozie zaburzeń ze spektrum autyzmu.

Angażuje się w szkolenia kolejnych pokoleń badaczy i klinicystów w zakresie zaburzeń rozwoju oraz promocję wczesnego wykrywania zaburzeń ze spektrum autyzmu, zarówno w kraju jak i za granicą. Prowadzi wiele grantów oraz jest autorką licznych publikacji naukowych i rozdziałów książek.

Prof. Katarzyna Chawarska rozpoczęła współpracę z naszą fundacją w 2018 roku, tuż po zakończeniu zorganizowanego  przez nas X Międzynarodowego Sympozjum Naukowego, podczas którego wystąpiła w roli prelegenta.

 


FUNDACJA IWRD
ul. Malczewskiego 139, 80-114 Gdańsk

tel: 58 341 44 41, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

   

© 2015 - 2022 Instytut Wspomagania Rozwoju Dziecka

Google Ads powered by Anibia.pl | Projekt strony: Studio WWW