Princeton Child Development Institute, USA

Dr Lynn McClannahan, Princeton Child Development Institute, USA

McClanahan50Lynn McClannahan (+18.09.2022), dyrektor Princeton Child Development Institute w latach 1975-­2007. Dr McClannahan od wielu lat prowadzi badania związane z analizą behawioralną i jej wykorzystaniem w terapii dzieci z autyzmem. Zajmuje się również badaniami dotyczącymi systemu organizacji i administrowania placówką, trenowania terapeutów oraz ewaluacji programu. Jej osiągnięcia naukowe zostały nagrodzone m.in. przez Senat Stanu New Jersey, the National Teaching­Family Association, czy American Psychological Association. Dr McClannahan jest autorką kilkudziesięciu artykułów w czasopismach specjalistycznych i rozdziałów książek oraz współautorką dwóch książek.