ASAI ( The Alliance for Scientific Autism Intervention) zostało utworzone w 2017 r. przez kilku liderów tej organizacji, których działajania opierają się na naukowo potwierdzonych systemach pracy z osobami z autyzmem opracowanych przez dr Lynn McClannahan i dr Patrticia Krantz z 1993.

ASAI

IWRD jest jednym z członków założyceli tej organizacji, której liderzy współpracują od ponad 20 lat wdrażając systemy pracy i wspólnie ulepszająć je tak, aby lepiej zdefiniować skuteczne strategie interwencji autyzmu i systemy zarządzania programem.

Dr Anna Budzińska jest członkiem zarządu ASAI, więcej TUTAJ

Współpraca na rzecz naukowych działań dotyczących terapii autyzmu (ASAI) dąży do ustanowienia wzorcowych standardów. ASAI stara się zachować i rozpowszechniać skuteczne metody pracy, poprzez:

• rozpowszechnianie informacji o krytycznych standardach interwencji autyzmu,
  • zapewnianie opieki mentorskiej organizacjom i specjalistom zainteresowanym wdrożeniem naukowych modeli terapii behawioralnych,
  • zbieranie i analizę dane w ramach programów członkowskich, co umożliwia ASAI dalsze ulepszanie modeli i skutecznych praktyk dla osób fizycznych z autyzmem na całym świecie.

W dniu 6 listopada 2018 r. ASAI odbyło się pierwsze doroczne spotkanie, czonkowów założycieli ASAI, członkowów stowarzyszonych, rady doradczej i zarządu. Wszyscy uczestnicy spotkania brali udział w dyskusjach na temat systemów, modelu, danych dotyczących wyników i misji ASAI. IWRD reprezentowały obie panie dyrektor: Anna Budzińska i Iwona Ruta-Sominka. Więcej TUTAJ

Link do strony ASAI - TUTAJ